Erden Timur’dan transfer itirafı! Hakim Ziyech…

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, sarı-kırmızılı kulübün mali kongresinde açıklamalarda bulundu.

“30 MİLYON’A GİDİYORDU! SON GECE…”

“Biz Nicolo Zaniolo’yu almadan 6 gün önce Bournemouth’a satılıyordu 30 milyon Euro karşılığında. Son gece, 5 yıl vadeyle, ilk ödemesi kasım ayında olmak üzere, yarı fiyatına, 15 milyon Euro’ya aldık. Seneye sözleşmesi dolacağı için, seyircisi evi bastığı için, Roma’yı terk ettiği için 30 milyon Euro’luk oyuncuyu 15 milyon Euro’ya aldık.”

HAKIM ZIYECH İTİRAFI

“Transferin son günlerinde, oyuncunun ya da kulübün transferden vazgeçtiği şartları aradık. İki tane öyle oyuncu bulduk. Biri Zaniolo’ydu, diğeri Hakim Ziyech’ti. Ziyech 3 dakikayla PSG’ye gidemedi, sonra kaldı. Zaniolo’nun sözleşmesi seneye bitecekti, takımıyla kavgalı ayrıldı. Bu yüzden 30 milyon Euro’luk oyuncuyu 15 milyon Euro’ya aldık.”

“Nasıl aldık diye şey yaparsak, biz şöyle bakıyorduk, transferin son gününde; Ya oyuncunun son anda vazgeçtiği ya da kulübün son anda vazgeçtiği… Öyle durumlarda travmatik bir şey oluyor. Oyuncu kulübe, kulüp oyuncuya küsüyor. 2 tane oyuncu bulduk.”

“2013-14 sezonu Chedjou, Gökhan Zan, Melo, Bruma, Alex Telles, Engin Baytar, Eray İşcan, Umut Gündoğan, Ontivero, Veysel Sarı.. Burasıyla aynı parayı harcadık biz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir