Memleket Partisi, cumhurbaşkanı adayını seçti

Memleket Partisi, tüzüğünün 66. maddesi gereği, bugün bütün il ve ilçe başkanlıklarında sandıklar kurarak, partilerinin cumhurbaşkanı adayını seçti.

Saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi, saat 17.00’de sona erdi. Memleket Partisi üyeleri, oy birliği ile Genel Başkan Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı adayı olarak belirledi.

Parti Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Memleket Partisi olarak “Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini” söyledi.

Muharrem İnce’nin doğrudan parti üyeleri ve üye olmaya hazırlananlar tarafından cumhurbaşkanı adayı seçildiğini dile getiren Sayan, “Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin kararıyla değil, MYK, PM ve delegelerin kararıyla değil, doğrudan parti üyelerinin önüne sandık koyarak adayımızı belirledik. Memleket Partisinin tüzüğüne göre parti genel başkanını ve cumhurbaşkanı adayını üyeler seçiyor. İşte bu yüzden biz bugün bir demokrasi şöleni yaptık. Tüzüğümüze göre cumhurbaşkanı adayı olmak bütün üyelerimize açıktı ve tüzüğümüzün gereğini yaptık.” dedi.

“Biz ülkemizde demokrasi, katılımcılık, rekabete açık bir memleket istiyoruz” diyen Sayan, “Şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki Genel Başkanımız partimizde hiç kimsenin önünü kesmedi. Türkiye’de demokrasi isterken partideki demokrasiyi de yüceltti. Bu demokrasi geleneğini, bu onurlu duruşu, bu çağdaş düşünceyi bizler yaşatacağız. Söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘105 BİN 326 KİŞİ ADAY SEÇİMİNDE OY KULLANMA HAKKI KAZANDI’

42 bin 713 üye ile üyelik başvurusu bekleyen 62 bin 613 kişinin aday seçiminde oy kullanma hakkı olduğunu aktaran Sayan, şunları söyledi.

“Partimiz 17 Mayıs 2021’de kurulmasına rağmen çığ gibi büyüdü. Bugün güncel üye sayımız kütükte 42 bin 713 ve bekleyen 62 bin 613 kişidir. Bizzat il ve ilçe binalarımıza gelerek sandık başında oy kullanan, deprem bölgesinden hem çadıra giden hem de SMS ve e-posta ile oylamaya katılan üyelerimize, şu an partimize üye olmayı bekleyen partililerimiz teşekkür ederiz. Sonuç olarak, toplam 105 bin 326 memleket sevdalısı oy kullanmaya hakkı kazandığını söyleyebiliriz. Seçim sonunda yapılan tasnif sonucu, oy birliğiyle Memleket Partisi’nin, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı olarak Sayın Muharrem İnce seçilmiştir.”

‘ZENGİN TOPRAKLARIN FAKİR ÇOCUKLARI OLMAYACAĞIZ’

Parti olarak hedeflerini de aktaran İpek Özkal Sayan “Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde biz bu ülkeye aklı, adaleti, ahlakı getireceğiz. Bilimi baş tacı yapacağız. Atatürk ilke ve devrimlerini yeniden şaha kaldıracağız. Kutuplaşmayı değil kucaklaşmayı esas alacağız. Asla zengin toprakların fakir çocukları olmayacağız. Adaletli bir gelir dağılımını mutlaka sağlayacağız. Gençlerin gelecek hayallerini bu topraklar için kurmalarını sağlayacağız. Liyakatli alımlar yaparak kimsenin hakkını yemeyeceğiz. Çalışanlarımıza ve emeklilerimize insanca yaşayabilecekleri hakça bir düzen kuracağız. Eğitimi devletin gözetimi altında laik, bilimsel, demokratik ve parasız hale getirip fırsat eşitliği sağlayacağız. Yargıyı bağımsız, tarafsız, hızlı, etkin ve adil kılacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir