Sıradaki Bitcoin mi? Bu 5 Altcoin’de Büyük Fırsat Gizli!

Bitcoin (BTC), uzun bir süredir liderliğini koruyor ve oynaklığa rağmen fiyat artışında ve benimsenmesinde büyük başarı elde etti. Birçok altcoin projesinin de peşinden gelmesini sağlayan Bitcoin (BTC)’den sonra birçok altcoin projesi de yükselişe geçti. Yatırımcılar sıradaki yükselecek projeyi ararken, önde gelen uzmanlar, bu 5 altcoin projesinin 2023’te büyük bir büyümeyle karşı karşıya kalacağını aktardı! İşte detaylar…

SEC – XRP arasındaki dava Ripple lehine sonuçlanırsa XRP uçuşa geçebilir!

Bitcoin gibi XRP’de son haftalarda çekiş kazanıyor ve 2023, benimseme ve düzenleyici gelişme gerekçesiyle coin için en iyi dönemlerden biri olarak kabul ediliyor. Bankacılık krizinin ardından Bitcoin ve XRP gibi varlıklar ön plana çıktı. Büyük finans kurumlarının ve bankaların sınır ötesi ödemeler için Ripple ağını kullanmaya başlamasıyla birlikte, XRP benimsenmede bir artış gördü. Bu arada, Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaş, XRP’nin geleceğini belirlemek için oldukça önemli. Dava Ripple lehine sonuçlanırsa, yatırımcıların coin için yükselişe geçmesi bekleniyor.

XRP 7 günlük fiyat grafiği

XRP, son 7 günlük süreç içerisinde yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Anlık olarak fiyatı ise 0,464070 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA) için geliştirici etkinliği artıyor: Fiyat yükselişe geçti!

Popüler altcoin Cardano (ADA), kendisini merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında yükseltmeyi ve Ethereum (ETH) gibi lider varlıkların yerini üstlenmeyi hedefleyen geleceğe yönelik bir ekosistem olarak konumlandırıyor. Bununla beraber Cardano, artan chain etkinliği ve gelişme ile beraber ADA fiyatında olumlu yönde bir artış gördü. Cardano üzerinde artan GitHub geliştirici etkinliği, projenin üzerindeki ilgiyi artırıyor. Daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Cardano, 2 Mart itibarıyla GitHub üzerinde en çok geliştirici etkinliğine sahip ikinci kripto paraydı. Aynı zamanda, Djed stablecoin’in ağda piyasaya sürülmesi, Cardano için bir yükseliş unsuru olarak kabul ediliyor.

Cardano, son 7 günlük fiyat hareketi

Cardano (ADA), son bir haftalık süreçte yüzde 2 değer kaybetti. Anlık olarak proje 12 milyar dolara yakın piyasa değeriyle 0,341638 dolardan işlem görüyor.

Yapay Zeka yükselişi ile beraber GRT üzerindeki ilgi artıyor!

GRT, sohbet tabanlı yapay zeka ChatGPT’nin ilk başarısının ardından yapay zeka etrafındaki ilgiden yararlanan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Yapay zeka üzerindeki ilgi ile beraber birçok yapay zeka temelli kripto para birimi kazanç sağladı. Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi arasında yer alan GRT, yapay zeka üzerindeki ilgiyi temel almasının yanı sıra, blockchain verilerini düzenlemek ve bunlara erişmek için yeni bir yaklaşım sunuyor ve staking, ödemeler ve kazanmak için kullanılabilir. Graph ağı, Polygon (MATIC) ile kurulan gibi stratejik ortaklıklardan da yararlanmayı hedefliyor. İşbirliği kapsamında The Graph, Polygon’un ekosistemiyle entegre oldu ve onu yeni bir sistemin temeli olarak seçti. Graph, yüzde 10’luk kayıpla 0.14 dolardan işlem görüyor.

GRT son 7 günlük fiyat hareketi

Decentraland (MANA) Metaverse evrenine öncülük ediyor

Decentraland (MANA), yatırımcıların bu varlıklara yoğun ilgi göstermesiyle 2023’ün başında ivme kazanan metaverse kripto para birimleri arasında yer alıyor. Gerçekten de, metaverse kriptoları, kullanıcıların ortamı şekillendirebildiği ve işlerin nasıl yapıldığını kontrol edebildiği merkezi olmayan blockchain sanal gerçeklikleriyle bir araya gelmeleri bakımından benzersizdir. Bu özellik, merkezi olmayan yönetişim ve kontrol ile kullanıcı odaklı sanal bir dünyaya katılmalarına izin verdiği için yatırımcılar için oldukça cazip gözüküyor. Metaverse sahnesi geliştikçe, piyasada öncü bir dijital varlık olarak MANA, mevcut bir sanal topluluk gibi benzersiz niteliklere sahip olacak şekilde konumlandırılır. Bu yetenek, Decentraland’a sanal dünyadan yararlanmak isteyen diğer dijital şirketlere göre bir avantaj sağlar.

MANA, 7 günlük fiyat hareketi

MANA, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde değer kaybederek 0,58 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte MANA, 1.07 milyar dolarlık piyasa değeriyle yüzde 7 düştü.

Shiba Inu (SHIB), Shibarium güncellemesi ile beraber patlama yapabilir

Popüler memecoin Shiba Inu (SHIB), fayda eksikliğine yönelik ilk eleştirilere rağmen yatırımcıların ilgisini çekiyor. SHIB’in potansiyeli, topluluğun, coin’i yerleşik varlıklarla rekabet etmesini amaçlayan girişimler başlatmasında yatmaktadır. Shiba Inu geliştiricilerinin üstlendiği yaklaşımlardan biri, token yakmayı hızlandırmak için game-changer bir güncelleme olan Shibarium adlı katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak geliyor. Shibarium’un yenilikçi katman-2 çözümü, işlem sürecini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahiptir.

SHIB, 7 günlük fiyat performansı

Shibarium piyasaya sürüldüğünde, Shiba Inu topluluğu ve daha geniş kripto para birimi endüstrisi için önemli bir başarı olarak görülüyor. Son 24 saat içerisinde SHIB, yüzde 1 değer kazandı ve anlık olarak 0,00001072 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir