Yaza dümdüz bir karınla gireceksiniz! Bu kürü uygulayan Haziran’a kadar 9 kilo verecek

Yaz ayları yaklaşırken kilo vermek isteyenleri bir telaş aldı. Özellikle de göbek yağlarını, basenlerini, kalça ve kollarındaki fazlalıkları eritmek isteyenler kilo vermenin pratik yollarını arıyor.

Ancak bazı diyet reçetelerini uygulamak çok zor. Kimisinin malzemelerini bulmak güç kimisi ile o kadar uzun süre aç kalmak. Peki şöyle kolay yoldan ama hızlı bir şekilde kilo vermemi sağlayacak diyet kürü yok mu diyenler için hazırladık.

Üstelik bu kür tansiyonu düşürdüğü için düşük tansiyon hastalarına önerilmeyen maydanoz limon kürü, yüksek tansiyon hastalarına ise şifa olacaktır.

Kolesterolü dengeleyerek kalp ve damar hastalıklarını önleyen maydanoz kürü düzenli tüketildiğinde tam bir kalp dostu olacaktır.

Yağları eriten aktif içeriğiyle maydanoz kürü bu konuda kilo vermek isteyenlerin yardımcısı oluyor.

Maydanoz kürüyle 3 ayda 9 kilo vererek 15 cm incelmek ve göbek eritmek mümkün.

İşte İbrahim Saraçoğlu’nun maydanoz kürü…

NASIL YAPILIR?

Maydanoz kürünün yapılışı oldukça basittir. Tek dikkat etmeniz gereken maydonoz, sarımsak ve limonun taze olmasına dikkat etmektir.

Maydanoz kürünün yapılışı:

Maydanozlar yıkanıp mutfak robotunda kıyılır. 1-2 dakika çalıştırarak iyice kıyılması sağlanır.

Küçük parçalara ayrılan maydanoz karışımına küçük küçük dilimlediğiniz bir diş sarımsak eklenir ve tekrar çalıştırılır.

Ardından limon suyu ve yarım bardak içme suyunu ekleyerek tekrar çalıştırılır ve iyice karıştıktan sonra bir bardağa dökülür. Bu kadar basit.

MAYDANOZ KÜRÜ NASIL UYGULANIR?

Peki sarımsaklı maydanoz kürü nasıl ve ne zaman tüketilmeli, kaç gün boyunca uygulanmalıdır?

Maydanoz kürü mutlaka sabahları aç karnına alınmalıdır.

Maydanoz kürü her sabah taze olarak hazırlanmalıdır.

3 gün boyunca ara vermeden limon sarımsak ve maydanozla yapılan kür ardından sarımsak malzemeler arasından çıkarılarak 3 gün daha devam etmelidir. Sonrasında tekrar sarımsak eklenerek 3 gün daha yapılmalı ve 9 gün tamamlanmalıdır.

Bu 9 günün ardından 3 gün ara verilerek tekrar aynı döngü başlatılmalı ve 9 gün daha ortadaki 3 günü sarımsaksız olarak kür hazırlanmalı ve uygulanmalıdır.

Toplamda 21 günlük bir döngüyle süreç tamamlanmalıdır. Yıl içinde birkaç kere tekrar edilen bu kürle yağ yakmak kolaylaşacaktır.

YAN ETKİLERİ VAR MI? KİMLER UZAK DURMALI?

Sarımsağın fazla tüketilmesi mide ağrıtabileceği için kür içinde 3 gün sarımsaksız olarak hazırlanmaktadır. Hamilelerin bu kürü yapması iyi bir fikir değildir.

Düşük tansiyon hastalarına da tavsiye edilmemektedir. Hamile ve düşük tansiyondan şikayetçi olanların kürü yapmaması gerekmektedir.

MAYDANOZ LİMON KÜRÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?

Maydanoz limon kürü içeriğindeki vitaminler ve antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır.

Maydanoz kürü bağışıklık sistemini de güçlendirerek kış boyu hastalıklardan virüslerden ve zararlı bakterilerden korunmayı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir