AKP’li sosyal medya ünlüsü kimi hedef aldı: Durum vahim

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve paylaşımlarıyla çokça tartışma yaratan sosyal medya ünlüsü Furkan Bölükbaşı bu kez Hatay’dan yaptığı paylaşımla gündem oldu. Bölükbaşı yaklaşık 1 yıl önce meydana gelen peş peşe depremlerde yerle bir olan Hatay’ın bugünkü durumunu paylaştı ve eleştiri getirdi.

Paylaşımında Hatay’ın sahipsiz kaldığını ifade eden Bölükbaşı, çektiği videoda bazı enkazların kaldırıldığını ancak harabe halde pek çok binanın yıkılmayı beklediğini ifade etti. Furkan Bölükbaşı depremin ilk gerçekleştiği dönemde insanların birleşerek bölgeye yardım etmek için seferber olduğunu anımsatırken şu an kentin unutulmaya yüz tuttuğunu aktardı.

Bölükbaşı paylaşımına, “Hatay’ı daha çok hatırlamalıyız. Sahipsiz kalmış insanlar” notunu düştü. Başka bir paylaşımında ise şöyle dedi:

“Hatay’dan geriye kalan hayalet bir şehir. Bütün işimizi gücümüzü bırakıp burayı ayağa kaldırmalıyız. Görmeden anlaşılmıyor”

VALİ ENKAZ KALDIRMA HIZIYLA ÖVÜNDÜ

Hatay’da depremin yıl dönümünde açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Masatlı ise Bölükbaşı’nın paylaşımlarının aksine iyimser konuştu. Vali Masatlı kentte yürütülen çalışmaları anlattı. Sabah’da yer alan haberde Vali Masatlı ise şunları söyledi:

“Deprem 2 bin atom bombası etkisi gösterdi. Depremden sonra bölgeye gelen Japon görevliler, ‘Biz bu yıkımı 4 yılda kaldıramayız’ dediler ama biz bunu 10,5 ay gibi kısa sürede bitirdik. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere yılmadık çalıştık. Depremzede vatandaşlarımızı mağdur etmemek için konutlarımızın inşaatlarına hız verdik. 3 Şubat günü Cumhurbaşkanımız Hatay’da 7 bin 275 aileyi evlerine kavuşturacak. Hatay, medeniyetler şehri. Binlerce yıllık tarihin bırakmış olduğu bir mirasa ev sahipliği yapıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğümüze ait 101 taşınmaz eserden 71’i hasar aldı. En kısa zamanda çalışmalar başlayacak ve tarihi eserler eski haline dönecek”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x