Weghorst, Beşiktaş’tan ayrılış sürecini anlattı! ‘Gözyaşlarına boğuldum, çok şey kaybettim’

Geçtiğimiz sezon başında Beşiktaş’a transfer olan ancak sonrasında Manchester United’ın yolunu tutan Wout Weghorst, transfer sürecinde yaşananların perde arkasını anlattı. 

‘TEKLİF GELDİĞİNDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDUM’

Mirror’da yer alan habere göre şu anda Hoffenheim forması giyen Weghorts, Beşiktaş’ta mutlu olduğunu ancak Manchester United’dan teklif aldığında gözyaşlarına boğulduğunu şu şekilde dile getirdi:

“Beşiktaş’ta işler çok iyi gitti ve orada mutluydum. Bir akşam menajerim Simon Cziommer beni aradı, kızımı uyutmaya çalışıyordum. Ama aramaya cevap verdim ve Simon bana ‘seninle ilgilenen iki kulüp var’ dedi. Önce bana Brentford hakkında bir hikaye anlattı ve sonra aniden ‘Wout, United seni istiyor!’ diye bağırdı. Telefonu düşürdüm ve gözyaşlarına boğuldum.”

‘BEŞİKTAŞ YÜKSEK TEKLİFLER SUNDU’

Beşiktaş’ın kendisine yüksek teklifler sunduğunu da aktaran Weghorst, “Beşiktaş’ın sportif direktörüyle ilişkim çok iyiydi ve ona çocukluk hayalimin Manchester United’da oynamak olduğunu anlattım. Anlayışla karşıladı ancak Beşiktaş bana mali olarak daha yüksek teklifler sunmaya başladı. Herhangi bir miktardan bahsetmeyeceğim ancak inanın bana Manchester United’a transfer olabilmek için çok şey kaybettim.” dedi. 

‘DÜNYANIN EN BÜYÜK FUTBOL MAÇLARINDAN BİRİNİ İZLEDİM’

Manchester United’a ilk transfer olduğunda yaşadıklarını ise Hollandalı futbolcu şu şekilde anlattı: “Hayatımda ilk kez o büyülü stadyuma girdim ve koltuğuma oturup etrafıma bakıp taraftarların tezahüratlarını dinlediğimde bu beni çok etkiledi. İşte o an burasının artık benim kulübüm olduğunu anladım. Sonra dünyanın en büyük futbol maçlarından birini izledim. Tabii ki genç bir çocukken bunun hayalini kurmuştum. Ama bunun gerçekten gerçekleştiğini görmek beni ürpertti.”

MANCHESTER UNİTED’DA YAŞADIKLARI

İngiliz ekibindeki baskıdan da bahseden Weghorst, “Uyum sağlamak için zaman yoktu. Baskı tuhaftı ve fiziksel gerginlik şimdiye kadar deneyimlediğimden daha büyüktü. Sadece son birkaç ayda bu konuda gerçekten rahat olduğumu hissettim. Sonra kendim oldum ve utangaçlığımdan kurtulmaya cesaret ettim. Ondan önceki dönemde belki çok mütevazıydım. Fakat Old Trafford’da Real Betis’e attığım golü asla unutmayacağım. Taraftarlar benim için deli oluyordu çünkü onlar da bunun için her şeyi yaptığımı görüyorlardı. Buraya kadar geldiğim için oldukça gururluyum.” açıklamasını yaptı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x