Yılbaşı Öncesi Piyasaya Süreceklerdi: 51 Ton Litre Sahte Alkol Ele Geçirildi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte içki kaçakçılığının önlenmesi için çalışma başlattı. Ekipler yaptıkları çalışmalarda kimya

Şüphelilerin ürettikleri sahte bandrollü içkileri turizm bölgelerinde yer alan tesislere göndermeyi planladıkları bilgisine ulaşan ekipler, şüphelilerin organize bir yapı içerisinde hareket ettiğini belirledi. Yaklaşık 10 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Çorum ve Mardin’de eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 50 kişi gözaltına alındı.

51 TON ETİL ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

Adreslerde yapılan aramalarda 51 ton 427 litre etil alkol ve 370 litre alkol aroması, 44 bin 773 şişe alkollü içki, 21 bin 375 boş içki şişesi, 18 bin 600 içki şişesi kapağı, 10 bin 480 sahte bandrol, kapaklama makinesi, 8 su motoru, 640 içki kiti, alkolmetre, 12 alkol dolum makinesi, 2 ambalaj ısıtıcısı, 45 süzgeç, ruhsatsız tabanca, uyuşturucu ile suç naklinde kullanılan 10 araç ele geçirildi. Şüpheliler, işlemleri için emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x